poniedziałek, 13 kwietnia 2015

O byciu sobą

Cześć! W dzisiejszej notce chciałabym poruszyć temat bycia sobą. Na pewno nie raz, ani nie dwa słyszeliście zdanie "Nie udawaj nikogo, bądź tylko sobą!". Jednym z przykładów, gdzie można usłyszeć takie słowa jest właśnie blog. Wiele bloggerów, pisząc posty typu "RADY DLA POCZĄTKUJĄCYCH", uwzględnia w nich właśnie punkt "Bądź sobą". Jednak co jest najśmieszniejsze w tej całej sytuacji? A to, że zaraz za tym punktem są odniesienia do tego jakim człowiekiem powinieneś/powinnaś być, by twój blog stał się popularniejszy.
"Wstawiaj świetnej jakości zdjęcia!" - ale przecież nie każdego stać na super lustrzankę, a już na pewno nie każdy jest fotograficznie utalentowany.
"Pokazuj swoje stylizacje!" - ale przecież nie każdy ma milion ubrań w szafie, z których można robić zestawy i stylizacje.
"Pisz o czymś ciekawym, a nie o swoim życiu!" - a może ktoś chciałby mieć bloga pamiętnikarskiego i pisać o tym, co zjadł na obiad?
"Nie ściągaj pomysłów od innych bloggerów!" - ale nie każdy na samym początku ma milion pięćset sto dziewięćset pomysłów na notki. Od czegoś trzeba zaczynać. Czasami to normalne, że inspirujemy się czyimś blogiem, oczywiście uwzględniając pod naszą notkę imię lub nick bloggera, od którego zaczerpnęliśmy pomysłu. 
"Pisz systematycznie!" - okej, ale wiele osób ma tak, że jeden tydzień ma wolny i się nudzi, a w drugim praktycznie nie ma go w domu, albo siedzi nosem w książkach, czy w pracy.
"Nawiązując współpracę z jakąś firmą, pokazujesz jak płytka/płytki jesteś!" - każdy ma prawo robić co chce. Jeśli masz ochotę nawiązać współpracę to ją nawiąż, ale nie przesadzajmy, zakładanie bloga tylko dla współpracy jest bez sensu. 

Moim zdaniem najważniejszymi dwoma punktami, jeśli chodzi o rady dla początkujących, są: 

1. BĄDŹ SOBĄ!
2. ZADBAJ O JĘZYK, INTERPUNKCJĘ, ORTOGRAFIE I KULTURĘ W SWOICH POSTACH!

Nic więcej Ci nie potrzeba, jeśli chcesz założyć bloga. Masz prawo pisać o czym chcesz i robić co chcesz. Bycie sobą jest najważniejsze! Masz ochotę pisać o koniach? Śmiało! Chciałbyś/chciałabyś pisać recenzję książek, które przeczytałeś/aś? Proszę bardzo! Kochasz motory i pragniesz o nich pisać? Nie wstydź się! Piszesz piosenki i chcesz się podzielić nimi na blogu? Zachęcam! Ale musimy pamiętać, by wyrażać siebie w sposób kulturalny i miły dla oka :) 

PS. Ten post nie miał na mierze obrażanie kogokolwiek, więc jeśli poczułeś się urażony czymkolwiek, przepraszam :) 

Całuski, Diallerr x

1 komentarz:

  1. Masz rację, to przede wszystkim te dwa punkty się liczą. Inne rady jasne, że są pomocne, ale dla każdego co innego :D

    OdpowiedzUsuń

Zaglądam tylko do osób, którzy szczerze komentują!
Nie toleruję obserwacji za obserwację - jeśli podoba Ci się mój blog, zaobserwuj go!
Zostaw na końcu swojego komentarza link, chętnie do Ciebie zajrzę! :)